شرکت تولیدی آلیاژ سازان اشتهارد

شرکت آلیاژ سازان اشتهارد بعد از کسب بیست سال تجربه در زمینه تولید فروسیلیکو منیزیم و جوانه‌ زا‌ها در شرکت آلیاژهای نشکن ساز،با مشارکت این شرکت و دیگر افراد فعال در صنعت فلزات در سال ۱۳۹۱ تاسیس گردید.

این شرکت طی دو سال، بعد از اخذ موافقت اصولی، احداث ساختمان و خرید و نصب کوره و تاسیسات آن‌، در نیمه سال ۱۳۹۳ تولید آزمایش را آغاز نمود. این شرکت با ایجاد اشتغال برای ۹۰ نفر در سال ۱۳۹۴ موفق به اخذ پروانه بهره برداری برای تولید ۴۵۰۰ تن فروسیلیس در سال گردید.

تلفن : ۴۴۰۵۴۲۱۰ ، ۴۴۰۵۴۲۶۹

ایمیل : Alloys.Eshtehard@gmail.com

 

معاونت بازرگانی : ۰۹۱۲7140657

 

 

کاربردهای فروسیلیس

کاربردهای فروسیلیس

فولاد سازی و ریخته گری و سیمان سازی

در کارخانه های فولاد سازی و ریخته گری به عنوان منبع تامین سیلیسیم استفاده می شود.همچنین در تمام فولاد های ساده کربنی، کم آلیاژی و پر آلیاژی به منظور اکسیژن زدایی استفاده و در تولید فرو آلیاژ ها به روش سیلیکو ترمیت بکار می رود.

 

سیلیسیم نقش عنصر آلیاژی در تولید فولاد های الکتریکی که در هسته ترانسفورمرها و الکتروموتورها استفاده می شوند را دارد.

 

فروسیلیسیم به عنوان تامین کننده سیلیسیم تا میزان ۳% در تولید چدن های خاکستری و داکتیل استفاده می شود.

 

فروسیلیسیم اصلی ترین ماده تشکیل دهنده پایه آنالیز در فروسیلیکو منیزیم و جوانه زا های ریخته گری است.

 

به عنوان بخشی از ترکیبات پوشش روی سیم جوش (گل جوش) در برخی الکترود های جوشکاری استفاده می شود.
پودر میکروسیلیکا دارای خاصیت پوزولانی است که باعث افزایش استحکام و نفوذ ناپذیزی بتن می گردد.

 

افزودن غبار  میکروسیلیکا به بتون در ابتدا بی اثر باقی می ماند.

 

ولی به مجرد اینکه سیمان و آب در بتون شروع به واکنش هیدراتاسیون می کنند، واکنش ها دو ماده شیمیایی را ایجاد می نماید :هیدرات کلسیوم سیلیکات، که باعث استحکام بتون می شود.

 

هیدروکسید کلسیم، (یا آهک آزاد) که محصول فرعی واکنش ها است.

 

هیدروکسید کلسیم صرفا عامل پر کننده فضای خالی بین کریستال های کلسیوم سیلیکات بوده، و همچنین در سیمان های نا مرغوب عامل شسته وپوک شدن بتون از درون می باشد.

 

واکنش پوزولانی بین افزودنی غبار میکروسیلیکا و آهک آزاد منجر به تشکیل هیدرات کلسیم سیلیکات بیشتر شده که علاوه بر افزودن به استحکام فشاری بتون، موجب تقویت فشردگی و نفوذ ناپذیری آن نیز می گردد.

 

کلمه پوزولانی از شهری در رم قدیم به نام پوزولان گرفته شده که در آن رمی ها از مخلوط کردن آهک با خاکستر های آتش فشانی، نوعی سیمان برای ساخت بنا های خود می ساختند که بعد از دو هزار سال همچنان استحکام خود را حفظ کرده است.

 

خاکستر های آتشفشانی ترکیبی مشابه غبار میکروسیلیکا داشتند که ترکیب آن با آهک، هیدرات کلسیم سیلیکات که ماده اساسی سیمان است را تولید می کند.