شرکت تولیدی آلیاژ سازان اشتهارد

شرکت آلیاژ سازان اشتهارد بعد از کسب بیست سال تجربه در زمینه تولید فروسیلیکو منیزیم و جوانه‌ زا‌ها در شرکت آلیاژهای نشکن ساز،با مشارکت این شرکت و دیگر افراد فعال در صنعت فلزات در سال ۱۳۹۱ تاسیس گردید.

این شرکت طی دو سال، بعد از اخذ موافقت اصولی، احداث ساختمان و خرید و نصب کوره و تاسیسات آن‌، در نیمه سال ۱۳۹۳ تولید آزمایش را آغاز نمود. این شرکت با ایجاد اشتغال برای ۹۰ نفر در سال ۱۳۹۴ موفق به اخذ پروانه بهره برداری برای تولید ۴۵۰۰ تن فروسیلیس در سال گردید.

تلفن : ۴۴۰۵۴۲۱۰ ، ۴۴۰۵۴۲۶۹

ایمیل : Alloys.Eshtehard@gmail.com

 

كاربردهای فروسیلیس

كاربردهای فروسیلیس

فولاد سازی و ريخته گری و سیمان سازی

در كارخانه های فولاد سازی و ريخته گری به عنوان منبع تامين سيليسيم استفاده می شود.همچنین در تمام فولاد های ساده كربنی، كم آلياژی و پر آلياژی به منظور اكسيژن زدایی استفاده و در توليد فرو آلياژ ها به روش سيليكو ترميت بكار می رود.

 

سیلیسیم نقش عنصر آلیاژی در توليد فولاد های الكتريكی که در هسته ترانسفورمرها و الكتروموتورها استفاده می شوند را دارد.

 

فروسیلیسیم به عنوان تامين كننده سيليسيم تا ميزان ۳% در توليد چدن هاي خاكستری و داكتيل استفاده می شود.

 

فروسیلیسیم اصلی ترين ماده تشكيل دهنده پايه آناليز در فروسيليكو منيزيم و جوانه زا های ريخته گری است.

 

به عنوان بخشی از تركيبات پوشش روی سيم جوش (گل جوش) در برخی الكترود های جوشكاری استفاده می شود.
پودر میکروسیلیکا دارای خاصیت پوزولانی است که باعث افزایش استحکام و نفوذ ناپذیزی بتن می گردد.

 

افزودن غبار  میکروسيليكا به بتون در ابتدا بی اثر باقی می ماند.

 

ولی به مجرد اينكه سيمان و آب در بتون شروع به واكنش هيدراتاسيون می كنند، واكنش ها دو ماده شيميايی را ايجاد می نماید :هيدرات كلسيوم سيليكات، كه باعث استحكام بتون می شود.

 

هيدروكسيد كلسيم، (یا آهک آزاد) كه محصول فرعی واكنش ها است.

 

هيدروكسيد كلسيم صرفا عامل پر كننده فضای خالی بين كريستال های كلسيوم سيليكات بوده، و همچنين در سيمان های نا مرغوب عامل شسته وپوك شدن بتون از درون می باشد.

 

واكنش پوزولانی بين افزودنی غبار میکروسیلیکا و آهك آزاد منجر به تشكيل هيدرات كلسيم سيليكات بيشتر شده كه علاوه بر افزودن به استحكام فشاری بتون، موجب تقويت فشردگی و نفوذ ناپذيری آن نیز می گردد.

 

كلمه پوزولانی از شهری در رم قديم به نام پوزولان گرفته شده كه در آن رمی ها از مخلوط كردن آهك با خاكستر های آتش فشانی، نوعی سيمان برای ساخت بنا های خود می ساختند كه بعد از دو هزار سال همچنان استحكام خود را حفظ كرده است.

 

خاكستر های آتشفشانی تركيبی مشابه غبار ميكروسيليکا داشتند كه تركيب آن با آهك، هيدرات كلسيم سيليكات كه ماده اساسی سیمان است را توليد می كند.